Достапни линкови

logo-print

Ослободен активистот на Шарената револуција


Додека траеше прославата на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ во Музејот на ВМРО на Камениот мост беше уапсен активистот од Шарената револуција Павле Богоевски при обид за герила акција. По неколку часа во полициската станица Пролет, Богоевски излезе со транспарентот и со една прекршочна пријава.

XS
SM
MD
LG