Достапни линкови

logo-print

Во Бангладеш приведени 900 лица


Околу 900 лица се приведени во Бангладеш при операција против исламисти.

Акцијата започна по убиствата на околу 40 членови на религиозни малцинства, светски блогери, и универзитетски професори.

Владата соопшти дека нападите се извршени од локални исламистички организации кои се поврзани со некои од опозициските партии и сакаат да ја дестабилизираат државата.

XS
SM
MD
LG