Достапни линкови

logo-print

Рокот на Шарената револуција испишан пред Собрание


Демонстрантите од Шарената револуција на денешните протести пред зградата на Собранието го испишаа бројот осум, алудирајќи на деновите кои остануваат дза исполнување на нивните барања и рокот кој им го поставија на властите. Воедно целата улица сега е во знакот на Шарената револуција. Протестот беше посветен и на починатиот креатор на стрип јунакот Пецко, Дарко Марковиќ.

XS
SM
MD
LG