Достапни линкови

logo-print

Груевски во суд за случајот ТНТ


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по барање на СЈО денеска беше на распит во Кривичниот суд за случајот ТНТ. Рече дека немал намера да замине од земјата, иако Катица Јанева изразила некаков сомнеж. Ги обвини опозицијата и СЈО дека ќе го терале да се правда иако немал никаква вина.

XS
SM
MD
LG