Достапни линкови

logo-print

Земјотрес го погоди западниот брег на Мексико


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Земјотрес со јачина од 6.4 степени по Рихтеровата скала денеска го погоди западниот брег на Мексико, соопшти Геолошкиот институт на САД, пренесува Ројтерс. Епицантарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, на околу 140 километри југозападно од градот Манзанило.

XS
SM
MD
LG