Достапни линкови

logo-print

Клинтон победува кај демократите


Хилари Клинтон обезбеди доволно гласови од делегатите за победа во рамките на Демократската партија во трката за кандидатура за претседател на САД, јавија американските медиуми.

XS
SM
MD
LG