Достапни линкови

logo-print

Плоштадот поцрвене за Мартин Нешкоски


На петгодишнината од убиството на Мартин Нешкоски демонстрантите истурија црвена боја на плоштадот, која треба да ја симболизира крвта на убиениот. Шарената револуција испорача две барања до властите и им даде ултиматум до 18 јуни да ги исполнат.

XS
SM
MD
LG