Достапни линкови

logo-print

Осомничени професори за поткуп


Професорот Бобек Шуклев во присуство на инспектори најмалку два часа беше задржан на паркинг просторот позади комплексот на УКИМ. Од МВР информираа само дека против вработени на економски факултет се преземени мерки против повеќе професори за злоупотреба на службената положба и примање поткуп.

XS
SM
MD
LG