Достапни линкови

logo-print

Закани за лидерот на Партијата на зелените во Германија


Чем Одземир

Чем Одземир

Лидерот на германската Партија на зелените, Чем Оздемир е под полициска заштита по смртните закани во пресрет на гласањето на Парламентот за признавање на масовното убиство на Ерменците од страна на отоманските Турци како геноцид. Партијата соопшти дека досега не се соочиле со толкав број на закани. Германскиот Бундестаг на 2 јуни речиси едногласно ја прифати резолуцијата на Партијата на зелените.

XS
SM
MD
LG