Достапни линкови

logo-print

Сириската војска напредува во офанзивата


Сириската војска наводно преминала во покраината Рака откако напредуваше во офанзивата поддржана од Русија против милитантите на Исламската држава. Сириската организација за човекови права соопшти дека во руски воздушен напад била погодена територијата на милитантната група во источните делови на покраината Хама. Со тоа, според организацијата и се овозможило на сириската војска да стигне до покраината Рака.

XS
SM
MD
LG