Достапни линкови

logo-print

Продолжува штрајкот на УПОЗ


Синдикатот на УПОЗ ќе ги продолжи протестите пред министерството за правда и денеска се додека не се исполнат барањата за покачување на платите на судската администрација.

Вчера УПОЗ не успеа да се сретне со министерот, туку со советници од неговиот кабинет но епилог нема.

Синдикатот од Судскиот Совет доби ветување дека притисоците врз судската администрација ќе прекинат, а нема да има ниту намалување на платите за штрајкувалите.

XS
SM
MD
LG