Достапни линкови

logo-print

САД предупредуваат на терористички напади во Европа


Стејт департментот ги предупреди американските државјани на опасност од терористички напади во Европа во текот на летото. Соединетите држави редовно издаваат краткорочни предупредувања за своите државјани, но ова е прво предупредување за патување во Европа во полседните дваесет години.

XS
SM
MD
LG