Достапни линкови

logo-print

На Богородица откриени 97 мигранти без документи


На граничниот премин Богородица во приколка на товарно возило со српска регистрација пронајдени се 97 мигранти со непозната националност и без документи за идентификација.

Како што денеска соопшти Царинската управа, возилото било натоварено со фолија за пакување кафе од грчки извозник, наменета за увозник од Србија.

Лицата се предадени на Министерството за внатрешни работи за нивно натамошно постапување.

XS
SM
MD
LG