Достапни линкови

logo-print

Битката за Фалуџа


Ирачката армија го држи притисокот врз милитантите на ИД во нивното упориште Фалуџа, кое се наоѓа на 50 километри западно од Багдад. Конечниот удар беше одложен за да им се даде време на цивилите да го напуштат градот.

XS
SM
MD
LG