Достапни линкови

logo-print

Во Ирак најмалку седуммина убиени


Најмалку седум луѓе загинале во вчерашниот самоубиствен напад во еден ресторан во Муктадија, северозападно од Багдад, соопшти синоќа ирачката полиција. Одговорноста за нападот ја презедоа милитантите на Исламската држава који во 2014 година зазедоа големи делови на Ирак и на Сирија. Во нападот имало и дваесетина ранети.

XS
SM
MD
LG