Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите не стигнаа во Беко на „информативен разговор“


Полициски кордон денеска го блокираше пристапот на демонстрантите од таканаречената „Шарена револуција“ до полициската станица Беко каде требаше да се одржи најавената забава наречена „информативен разговор“. Демонстрантите претходно со два големи чатали ја обоија зградата на Парламентот.

XS
SM
MD
LG