Достапни линкови

Разбиени две криминални организации за шверцување мигранти од Грција


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Грчката полиција во соработка со европските органи за прогон разби две криминални организации кои шверцувале бегалци и мигранти од Грција во други европски земји.

Двете криминални организации им издавале лажни документи на мигрантите и бегалците и нелегално ги префрлале во Северна Европа.

Во полициската акција се уапсени 16 лица во Грција и повеќе членови на синџирот во други земји на ЕУ.

XS
SM
MD
LG