Достапни линкови

logo-print

Во САД откриена бактерија имуна на сите антибиотици


Во Соединетите држави бил регистриран прв случај на инфекција отпорна на сите познати антибиотици. Тоа предизвика сериозна загриженост дека супер бактеријата би можело да претставува голема опасност доколку почне да се шири во светот. На потег се големите фармацевтски компании.

XS
SM
MD
LG