Достапни линкови

logo-print

Глобалната економија во фокусот на Г7 во Јапонија


Лидерите на Групата седум економски сили на дводневниот состанок во Јапонија разговараа за начините за заздравување на светската економија. Шефовите на држави и влади на САД, Британија, Франција, Германија, Италија, Канада и Јапонија разговараа и за европската бегалска криза и тероризмот. Денеска американскиот претседател Барак Обама треба да ја посети Хирошима со што ќе биде прв претседател на САД кој го посетува градот врз кој беше фрлена првата атомска бомба.

XS
SM
MD
LG