Достапни линкови

logo-print

Заев со боја кон Министерството за правда


Лидерот на СДСМ со боја гаѓаше кон Министерството за правда во знак на солидарност со демонстрнатите кои се повикуваат во полиција. Демонстрантите го обоија и Собранието, а од денеска започна и кампањата „И јас сум хулиган/ка“.

XS
SM
MD
LG