Достапни линкови

logo-print

Почна преместувањето на мигрантите од Идомени


Грчките власти денеска почнаа постепено да го евакуираат кампот во Идомени во близина на границата со Македонија. Најмалку 400 специјални полициски сили го блокираат приодот до подрачјето. Во кампот имало околу осум ипол илјади мигрантиНа новинарите им е забранет влез во Идомени.

XS
SM
MD
LG