Достапни линкови

logo-print

Откриени двајца илегални мигранти кај Демир Капија


Илустрација

Илустрација

Двајца илегални мигранти од Пакистан се откриени вчера во багажник од возило кое го управувал 23-годишен скопјанец. Лицата, како што денеска соопшти МВР, се откриени синоќа во близина на Демир Капија кај Прждевскиот споменик на автопатот Гевгелија - Скопје. Возачот е приведен и задржан во полициска станица. Против него ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. Мигрантите ќе бидат сместени во Прифатниот центар за странци.

XS
SM
MD
LG