Достапни линкови

logo-print

Чавков го презеде министерскиот кабинет на МВР


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Во Министерството за внатрешни работи денеска беше извршено примопредавање на должноста министер за внатрешни работи.

Новиот министер за внатрешни работи Митко Чавков го презеде кабинетот од претходниот министер Оливер Спасовски.

Собранието на Македонија вчера ја констатира оставката на Спасовски, а на негово место го избра Чавков

XS
SM
MD
LG