Достапни линкови

logo-print

Шарената револуција против еднопартиски избори


Огромниот чатал им помогна на демонстраните да ја обојат зградата на Владата и новата фасада на Собранието. Шарената револуција по кратка пауза повторно ја зафати Триумфалната порта. На денешниот протест демонстранти побараа прво да се спроведат реформи, па дури потоа да има избори.

XS
SM
MD
LG