Достапни линкови

logo-print

Напад на ИД врз фабрика за гас во БагдадНајмалку 11 лица загинаа, а над 20 се повредени во напад на милитантите на Исламска држава врз фабрика за природен гас во Багдад. Бомбашот самоубиец го извршил нападот во раните утрински часови, во близина на влезот на објектот, а потоа неколку милитантите влегле во фабриката и се судриле со безбедносните сили. Милитантите на Исламска држава ја презедоа одговорноста за нападот.

.

XS
SM
MD
LG