Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите против државниот грабеж


Денеска се одбележа еден месец откако демонстрантите излегоа на улица по одлуката на претседателот на државата Ѓорге Иванов да аболицира политичари. Тие протестираа против како што велат, арачот што го зема државата. Обоија портрет со поранешниот премиер и зградата на Пазарната инспекција.

XS
SM
MD
LG