Достапни линкови

logo-print

Петмина повредени во експлозија во Истанбул


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Пет луѓе се ранети во експлозија во реонот Санџактепе во азискиот дел од Истанбул, јавија турски медиуми.

Најверојатно експлодирал автомобил паркиран пред касарна во момент кога преминувало воено возило. Повредени се една жена и четири мажи. Според НТВ, нема повредени војници во експлозијата.

XS
SM
MD
LG