Достапни линкови

logo-print

Шарената револуција го обои портретот на Иванов


Демонстрантите својот револ го изразија боејќи ја фотографијата на претседателот Ѓорѓе Иванов која беше поставена во близина на скопското училиште Кочо Рацин во елитната населба на Водно. На звучници беа пуштени и дел од опозициските „ бомби“.

XS
SM
MD
LG