Достапни линкови

logo-print

Мигрантите во Идомени почнаа да работат


Во најголемиот мигрантски камп во Европа кај Идомени на македонско грчката граница и натаму има околу 10 илјади луѓе. Тие не се откажуваат од чекањето границата да биде повторно отворена. Веќе им снемува средства па некои од нив за да преживеат почнаа да работат: прават леб и отвораат берберници.

XS
SM
MD
LG