Достапни линкови

logo-print

Шарената револуција посветена на антифашизмот


Денот на победата против фашизмот беше во фокусот на денешните антивладини протести на движењето Протестирам. Демонстрантите денеска повторно ја гаѓаа Триумфалната порта во Скопје, по што положија цвеќе на Споменикот жените во НОБ во Паркот Жена борец.

XS
SM
MD
LG