Достапни линкови

logo-print

Грчкиот парламент го усвои пакетот реформи


Грчкиот парламент го усвои пакетот финансиски реформи пред денешниот состанок на министрите за финансии на Eвропската унија за натамошната судбина на помошта за Грција. Гласањето беше проследено со протести на улиците на Атина против непопуларните реформи.

XS
SM
MD
LG