Достапни линкови

logo-print

Бројот на загинати во Авганистан порасна


Бројот на загинати од сообраќајната несреќа во Авганистан порасна на 75. Утринава на главниот автопат во Авганистан се судрија два патнички автобус со танкер со гориво . Судирот се случил во провинцијата Газни, на главниот автопат кој го поврзува Кабул со Кандахар. Надлежните институции соопштија дека при сообраќајната несреќа биле повредени и десетици други откако по ударот се запалиле три возила. Полицијата смета дека несреќата настанала поради несовесно возење.

XS
SM
MD
LG