Достапни линкови

logo-print

Трамп блиску до номинација за претседателки кандидат


Доналд Трамп

Доналд Трамп

Милијардерот Доналд Трамп се чини се приближи до претседателската кандидатура на Републиканската партија откако го победи неговиот главен ривал сенаторот Тед Круз на партиските избори во Индијана. Круз по поразот во Индијана рече дека се откажува од трката, по што раководството на Републиканската партија побара од членовите да се обединат и да се фокусираат врз тоа како да се порази Хилари Клинтон, можниот претседателски кандидат на Демократската партија. Клинтон и покрај поразот во Индијана од нејзиниот партиски ривал Берни Сандерс изгледа дека ќе ја добие номинацијата на конвенцијата во јули годинава.

XS
SM
MD
LG