Достапни линкови

logo-print

Алтернатива за Германија со антиисламски манифест


Германската десничарска партија Алтернатива за Германија поддржа изборен манифест во кој се потенцира дека „исламот не припаѓа во Германија“, барајќи запирање на имиграцијата, бурките и џамиите. Последните анкети покажуваат дека оваа партија во моментов е на трето место. „Ортодоксен ислам не го почитува нашиот Устав и дури е спротивен на нашиот правен систем и нашата култура“ се наведува во манифестот. Оваа партија е формирана пред три години врз евро скептицизам.

XS
SM
MD
LG