Достапни линкови

logo-print

Бегалците не си одат од Идомени


Илјадници бегалци заглавени на грчката страна на граница со Македонија кај Идомени одбиваат да заминат во камповите подготвени од грчката влада. Тие велат дека остануваат во близина на границата. Во меѓувреме, во европарламентот критики за договорот меѓу ЕУ и Турција за мигрантите.

XS
SM
MD
LG