Достапни линкови

logo-print

Вучиќ прогласи изборна победа


Премиерот Александар Вучиќ прогласи победа на неговата Српска напредна партија на предвремените избори. Според првичните резултати, таа доби 49 насто од гласовите. Социјалистичка партија има 13 насто, а ултра националистичката Српска радикална партија влезе во парламентот со над 7 ипол насто.

XS
SM
MD
LG