Достапни линкови

logo-print

Попоски во посета на Иран


Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски од денеска е во на посета Иран. Министерството за надворешни работи соопшти дека за време на посетата, Попоски ќе оствари средби со неговиот ирански колега Џавад Зариф, претседателот на Иран, Хасан Рухани, претседателот на Исламското Собрание на Иран, Али Лариџани и министерот за култура и исламско водство, Али Џанати. Во рамки на посетата, предвидено е да се одржи македонско-ирански бизнис форум.

XS
SM
MD
LG