Достапни линкови

logo-print

Променливо облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во југозападните делови. Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата ќе достигне до 21 степени.

XS
SM
MD
LG