Достапни линкови

logo-print

Спомениците на двата лава во боја


Протестите на таканаречената “Шарена револуција“ и организирани од здружението „Протестирам“ денеска ги офарбаа со боја спомениците на двата лава кај мостото Гоце Делчев. Полициски кордон не им дозволуваше да се упатат кон Уставниот суд по што протестот заврши пред Влада.

XS
SM
MD
LG