Достапни линкови

logo-print

Загина едно лице во пожар на руски танкер


Руски нафтен танкер го зафатил оган во Каспиското море при што загинал еден член на екипажот. Руските и азербејџанските власти соопштија дека спасувачките тимови користеле бродови и хеликоптери при борбата со огнената стихија на бродот Палфлот 2. Од бродот кој бил во водите на Туркменистан кога избил пожарот биле евакуирани останатите 10 членови на екипажот. Се уште не се знае причината за пожарот.

XS
SM
MD
LG