Достапни линкови

logo-print

Обама со апел до Британија да остане во ЕУ


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама упати апел до Британија да остане во ЕУ. Тој по средбата со британскиот премиер Дејвид Камерон и британското кралско семејство истакна дека САД сакаат Велика Британија да им биде силен партнер и земјата е најдобра кога е лидер на силна Европа. Обама кој е загрижен оти излегувањето на Британија од ЕУ ќе го ослабе западот и НАТО нагласи и дека земјата има повеќе влијание како членка на блокот.

XS
SM
MD
LG