Достапни линкови

logo-print

Зголемен бројот на жртвите во терористичкиот напад во Багдад


Медиумите во Ирак известуваат дека бомбаш самоубиец убил најмалку осум луѓе, откако го деонирал експлозивниот елек по петочната молитва во шиитска џамија во Багдад. Властите велат дека во денешниот напад во главниот ираљчки град повредени се најмалку 30 луѓе. Новинската агенција Амак која пврзана со групата на Исламската држава, соопшти дека милитантите стојат зад нападот.

XS
SM
MD
LG