Достапни линкови

logo-print

Официјално откажана лидерската средба во Виена


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Откажана е средбата на македонските политички лидери и претставниците на меѓународната заедница, која требаше да се одржи во петок (22.04) во Виена. Портпаролот на Европската комисија денеска од автрискиот главен град соопшти дека нема да има политички разговори меѓу ривалските политички партии од Македонија, бидејќи условите не се исполнети, пренесува Ројтерс.

XS
SM
MD
LG