Достапни линкови

logo-print

Српскиот премиер Вучиќ ги повика граѓаните да гласаат


Премиерот на Србија Александар Вучиќ

Премиерот на Србија Александар Вучиќ

Премиерот на Србија Александар Вучиќ ги повика граѓаните да гласаат на изборите в недела на 24 април, бидејќи тие се однесувале на иднината и на „патот по кој тргне земјата“. Тој во денешниот авторски текст објавен во „Вечерње новости“ оценува дека „некои тајкуни и политичари во земјата, но и во странство сакаат слаба влада на Србија“ и оти „постојат луѓе кои сакаат да ја вратат Србија во минатото со санкции и изолација“.

XS
SM
MD
LG