Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите блoкирани од полицијата пред ЕУ центарот


Демонстрантите која се упатиja од Владата кон ЕУ Инфо центарот, за да порачаат дека не сакаат преговори помеѓу партиите, се блокирани со силно присуство на полиција и со метални барикади.

„Нема правда нема мир“, „Слушнете го народот“, „Долу диктатурата“…извикуваат демонстрантите во непосредна близина на ЕУ Инфо Центарот.

Протестите започнаа пред Специјалното јавно обвинителство, продолжија кај Собранието, а граѓаните движејќи се преку Министерството за правда, и преку плоштадот поминаа и пред Владата.

XS
SM
MD
LG