Достапни линкови

logo-print

Политичката борба останува на улиците


Денешните протести ги одбележа фрлањето на боја на зградата на Министерството за култура и неколку споменици дел од проектот Скопје 2014, како Трумфалната порта, споменикот Воин на коњ, споменикот на Цар Самоил. Политичка борба останува на улиците велат демонстрантите.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG