Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите со боја гаѓаат кон Министерството за култура


Со боја гаѓаа демонстрантите кон фасадата на зградата на Министерството за култура за да го изразат својот револт од проектот Скопје 2014. Пред зградата на Министерството се распоредени многу полицајци. Претходно на пат на демонстрантите од Собрание до Министерството тие со боја, јајца и графити „украсија“ и неколку споменици дел од проектот Скопје 2014, како Трумфалната порта, споменикот Воин на коњ, споменикот на Цар Самоил. Втора недела по ред граѓаните протестираат против политичките помилувања.

XS
SM
MD
LG