Достапни линкови

logo-print

Импичмент за претседателката на Бразил


Бразилската претседателка Дилма Русеф го загуби клучното гласање во Долниот дом на парламентот за нејзин импичмент. Сега се чини дека таа ќе мора да ја напушти функцијата, потег кој би водел до крај на 13 годишното владеење на левичарската Работничка партија.

XS
SM
MD
LG