Достапни линкови

logo-print

Талески побара од Иванов повлекување на аболицијата за него


Градоначалникот на општина Битола Владимир Талески денеска упати писмо до претседателот Ѓорге Иванов со кое бара повлекување на одлуката за негова аболиција. Во соопштението до јавноста, Талески нагласува дека СЈО против него води хајка и истражна постапка со политичка заднина.

„Не сакам да има сомнеж или шпекулирање за моето законито работење и затоа од вас барам аболицијата за мене да ја повлечете. Подготвен сум да ја докажам вистината за моето чесно работење, убеден дека надлежните државни институции ќе се интересираат за факти и докази, а не за тенденциозни и неаргументирани обвинувања“, нагласува Талески во своето денешно обраќање до шефот на државата и македонската јавност.

XS
SM
MD
LG