Достапни линкови

logo-print

Приврзаниците на ГДОМ се собираат зад Рамстор


Зад трговски центар Рамстор во Скопје почнаа да се собираат граѓани на повик на Граѓанското движење за одбрана на Македонија ГДОМ. Како што јавува нашиот репортер во моментов има неколку стотини луѓе а бројката се зголемува. Велат дека дошле на протест против обидите на претседателот на СДСМ Зоран Заев да ја растурел државата. Како што јавуваат некои медиуми најверојатно е дека подоцна ќе се упателе пред Собранието на Република Македонија каде ќе ја одбележеле и поздравеле одлуката за негово распуштање и избори на 5 јуни.

XS
SM
MD
LG